Benzer Ürünler
Mars M100 Voltaj Koruyucu Priz
Mars M100 Voltaj Koruyucu Priz
Mars M100 Voltaj Koruyucu Priz-m100
Mars M100 Voltaj Koruyucu Priz-m100
Mars M100 Voltaj Koruyucu Priz-m100

Mars M100 Voltaj Koruyucu Priz (m100)

4,67

Priz Tipi Yüksek Voltaj Koruyucu

MARS M100 VOLTAJ - GERİLİM - AKIM KORUYUCU PRİZ

Bu Priz Tipi Cihaz Kombi veya Beyaz Eşyalarınızın Kartlı Devrelerini Korumaya Alan Cihazdır.

Kombi Kartı veya Elektronik Cihazların Kartı Neden Yanar?

Kombinin ısı seviyesi ve elektronik ayarları kombi kartı olarak bilinen anakarttan düzenlenir. Bu parça için bir anlamda kombinin beynidir de diyebiliriz. Diğer bütün elektronik kartlarda olduğu gibi, voltaj dalgalanması olarak bilinen aşırı gerilimden dolayı zarar görür. Çoğumuzun yetkili servislere tonlarca para ödememize neden olan ve halk dilinde kombi kartı yanması olarak bilinen arızanın açıklaması tam olarak budur.

Şehir şebekelerinde oluşan dalgalanmalar neticesinde kombi ve hassas beyaz eşyalarınızda (buzdolabı, bulaşık makinası, çamaşır makinası vb.) kart arızası oluştuğuna hemen hemen hepimiz şahit olmuşuzdur. Bu duruma şehir elektrik şebekesinin voltajının çok düşmesi veya çok yükselmesi sebep olmaktadır. 

Aslında bu sorunun pratik, uygun fiyatlı ve garantili bir çözümü daha olduğunu öğrenmeye çok yakınsınız. Evet bu koruma işini ürünümüz Mars M100 priz tipi voltaj koruyucu üstlenmiştir.

Peki Mars M100 Voltaj koruyucu Kombinizin veya diğer beyaz eşyalarınızın ana kartının voltajdan hasar görmesini nasıl önleyecek?

Mars M100 modeli ; içerisine giren gerilimi önce ölçerek 165 veya 245 volt arasında değil ise kombinize / beyaz eşyanıza enerjinin iletimini geçici olarak kesecek ve bağlı olduğu cihazın ana kartını korumaya alacaktır. 75 sn boyunca gerilimin dalglanmasını test eder ve normale döndüğünü ölçtüğünde tekrar enerjiyi cihazınıza verir. 

Piyasadaki akım koruma cihazlarından çok farklıdır. Sadece akım pik değerlerini baz alarak çalışmaz, bunun yanında voltaj düşmelerini, voltaj yükselmelerini kontrol eder. Ayrıca çok önemli bir özellik;  yıldırım düşmelerinde bile çok hızlı bir refleks ile bağlı bulunduğu elektronik cihazı korumaya alır. Otomatik olarak devreden çıktığı gibi ortalama değerleri bulan elektrik gerilimini ölçtüğünde ise otomatik olarak devreye girerek enerjiyi sağlamaya devam eder. Bu da manuel olarak başlatılmak zorunda kalınan rakiplerine göre çok bariz bir üstünlük sağlamaktadır.

Kombi regülatörlerinin hantal ve pahalı olması nedeni ile ihtiyacı olan, devamlı kombi kartı tamir ettirmek zorunda olanların bile almaktan vazgeçtiği bu koruyucu üniteyi çok basit, uygun fiyat avantajı ve küçük ebatları ile artık kolayca mağazamızdan temin edebilirsiniz.

ÖZELLİKLERİ

DÜŞÜK VOLTAJ KORUMASI   : 165 

YÜKSEK VOLTAJ KORUMASI : 245

TİPİ : PRİZ

ANMA AKIMI : 40 AMPER

TEPKİ SÜRESİ : 0.2 - 0.3 Sn.

GECİKME ZAMANI : 75 Sn.

Mars kaliteli voltaj koruyucu priz

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR