< < Önceki Sayfaya Dön
Benzer Ürünler
Kombi Altı Manyetik Filitre-Mıknatıslı Kombi Filitresi
Kombi Altı Manyetik Filitre-Mıknatıslı Kombi Filitresi
Kombi Altı Manyetik Filitre-Mıknatıslı Kombi Filitresi
Kombi Altı Manyetik Filitre-Mıknatıslı Kombi Filitresi
Kombi Altı Manyetik Filitre-Mıknatıslı Kombi Filitresi

Kombi Altı Manyetik Filitre-Mıknatıslı Kombi Filitresi (70727)

5,00
Özel Kampanya

Kalorifer Tesisatında oluşan metal parçacıklarını tutar

Renotto Magy Kombi Manyetik Filtresi - Mıknatıslı Tortu Tutucu

Özellikle kombi ve panel radyatör olan tesisatlarda oluşan demir tozundan kaynaklı tesisat tıkanmaların önüne geçmek için kullanılan çok faydalı bir filitredir. Tesisatın içerisinde serbestçe dolaşan demir tozlarını kendi haznesinde yakalayarak kolayca temizlenmesine olanak sağlar. Tesisatınızın ömrü uzar, tasarrufunuz önemli ölçüde artış sağlar.

Manyetik (Mıknatıslı) Kombi Filtresi ile kombinizin pompa, eşanjör ve 3 yollu vanalarında oluşan demir tozlu balçık ve çamur oluşumuna veda edebilirsiniz. Bu ürünün avrupada tüm kombilerde kullanımı zorunludur. Tesisattaki kirlenmeyi üzerinde toplayarak basitçe temizlenmesine olanak tanır. Temiz tesisat olunca yakıtınız azalır %25 oranında tasarruf sağlarsınız. Tesisatın temiz olmasının kazançları saymakla bitmez. Bunlardan biri de kombi ve peteklerinizin ömrünün uzamasıdır. Özellikle kombi ve petek kullanılan tesisatlarda kullanılması tavsiye edilmektedir.

  • Süper kompakt
  • Tüm partikülleri tutar
  • Isıtma Devresinde daha fazla korozyon oluşumunu önler
  • Optimum sistem verimlilğini sabit tutar
  • Kombinizin, tesisatınızın ve peteklerinizin ömrünü uzatır
  • Çap : Ø25 - 25 mm

Manyetik filitre, etkili ve sürekli etkisi sayesinde, sistemde bulunan tüm safsızlıkları toplar, bunların tesisat içinde dolaşmasını önler, böylece sistem sirkülatörler ve ısı eşanjörlerini oluşturan bileşenlerin geri kalanının aşınmasını ve hasar görmesini önler.

Isıtma sistemi arızasının ana nedeni su kirlenmeleridir. Özellike panel radyatör olan sistemelerde suyun metali aşındırması ile metal tozu ve çamurlaşması görülür. Bununla beraber oksijen bariyersiz pex boru tesisatlarında da bu çamurlaşma sıklıkla yaşanır.

Su akışı filtreye girdiğinde, filtrasyon odasına girer ve daha sonra 3 fazda, ısıtma sistemi için zararlı olan her türlü su kirliliği filtre odasının içinde yakalanır.

Her şeyden önce, giriş borusuna kıyasla daha büyük hazne çapı nedeniyle, su akış hızı azalır. Manyetik parçacıklar mıknatısın yarattığı manyetik alanda tutulur. Kum gibi manyetik olmayan parçacıklar, suyun ve yer çekiminin hızındaki düşüş nedeniyle filtrenin dibinde birikecektir. Sonunda, çapı 0,8 mm'den fazla olan manyetik olmayan parçacıklar paslanmaz stil filtrede yakalanacak ve filtre saf ve herhangi bir kirliliği olamayan bir su teslim edecektir.

Filtre, saf suyun tüm sistemde sirküle edilmesini garanti eder ve dönüş devresinde MAGY varlığı sırasında sistem arızası olmaz.

Temizleme işleminin yılda en az bir kez yapılması önemlidir. İlk uygulama durumunda, bir ay sonra temizlik prosedürünün uygulanması tavsiye edilir.

MAGY'yi temizlemeden önce çalışma ortamının güvenli olduğundan emin olun.Önce kombinizi kapatın ve sistem içindeki suyun oda sıcaklığına ulaşmasını sağlayın. Filtrenin su giriş (ve çıkış) küresel vanasını kapatın. Filtrenin altına ve elle ya da 23 mm el anahtarı kullanarak uygun bir kap koyun, filtre kapatma kapağını gerektiği gibi açın ve suyun kabın içine tamamen boşaltılmasına izin verin .Daha sonra kapatma kapağını ve filtreleme ağını tamamen çıkarın. Mıknatıs kapağını yumuşak bir bezle  tamamen temizleyin ve tüm kirleri tamamen gidermek için filtreleme ağını su musluğu altında iyice yıkayın. O-ring contasının hasar görmediğinden emin olun; gerekirse değiştirin.Filtreyi ters sırada yeniden monte edin. Devreye almadan önce sızıntı olmadığından emin olun. Kapatma başlığı sıkma için maksimum torkun 10 ila 12 N.m olacağını düşünün.Valfleri açın ve gerekirse devreyi tekrar doldurun. Sonunda kombinizi açın. Bir yıl boyunca artık tesisatınızın kirlenmesini düşünmenize gerek  kalmayacaktır.

 

Manyetik Kombi filitresi ölçüleri

MANYETİK KOMBİ FİLİTRESİ UYGULAMASI                                                                                                                                  MANYETİK KOMBİ FİLİTRESİ NASIL ÇALIŞIR?

Vaillant
₺144,00 KDV Dahil
₺99,00 KDV Dahil
v-çamur01
Kalde
₺85,00 KDV Dahil
₺70,00 KDV Dahil
KLDSET02
Kalde
₺85,00 KDV Dahil
₺70,00 KDV Dahil
KLDSET03
Diğer
₺413,00 KDV Dahil
₺225,00 KDV Dahil
MAB34